Teatr im. J. Słowackiego

Wspieramy kulturę i sztukę najwyższych lotów! Od stycznia 2018 roku jesteśmy Oficjalnym Partnerem Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. To jedna z najsłynniejszych i najbardziej zasłużonych polskich scen, która działa nieprzerwanie od 1893 roku.

Teatr już na przełomie XIX i XX wieku pełnił funkcję sceny narodowej. Gmach, zaprojektowany przez Jana Zawiejskiego, jest zaliczany do najcenniejszych zabytków architektury teatralnej w Europie. Wnętrza ozdabiają freski wiedeńskiego artysty Antona Tucha oraz słynna kurtyna Henryka Siemiradzkiego. Obok sceny znajduje się zabytkowa garderoba wielkiego aktora Ludwika Solskiego. Od początku swego istnienia było to miejsce narodzin współczesnej polskiej reżyserii, scenografii, inscenizacji i aktorstwa.

Prapremiery wybitnych dzieł Stanisława Wyspiańskiego, m.in. Wesela (1901) i Wyzwolenia (1903), należą do najważniejszych wydarzeń w dziejach polskiej kultury. Również na tej scenie miały miejsce pierwsze realizacje arcydzieł polskiego romantyzmu: Kordiana, Dziadów i Nie-Boskiej komedii. W 1921 roku debiutował tu najwybitniejszy przedstawiciel polskiej awangardy XX w. – Stanisław Ignacy Witkiewicz.

To dla nas przywilej, że możemy być mecenasem tak zasłużonej dla polskiej kultury instytucji. Dbamy o to, by wydarzenia i spektakle, które wystawiane są na różnych scenach Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, były odpowiednio nagłośnione w przestrzeni miejskiej. Na potrzeby teatru emitujemy spoty multimedialne w sieci miejskich ekranów LED, realizujemy mobilne nośniki reklamowe i wydruki wielkoformatowe.

Oficjalna strona Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie: www.teatrwkrakowie.pl

Teatr Słowackiego. Partnerujemy kulturze wielkiego formatu I CITY. Ekspert komunikacji wizualnej

Odkryj nasze możliwości

Nasza strona WWW używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.