Historia

Od momentu powstania City w 1998 roku staramy się by nasza oferta była jak najlepiej dopasowana do potrzeb rynku i Klientów. Zaczynaliśmy od tradycyjnych tablic reklamowych — dzisiaj w naszej ofercie mamy bogatą paletę produktów i usług: siatki wielkopowierzchniowe, ekrany LED, monitory wielkoformatowe i kioski multimedialne.

Dysponujemy najlepszymi lokalizacjami pod reklamę wielkoformatową w największych miastach Polski. Kompleksowo planujemy i realizujemy kampanie reklamowe, począwszy od planowania powierzchni ekspozycyjnych, ich wynajem, aż po produkcję grafik reklamowych, montaż i demontaż.

Kierując się potrzebami rynku w 2006 roku, uruchomiliśmy własną drukarnię, poszerzając tym samym swoją ofertę o  profesjonalny solventowy druk wielko- i małoformatowy. Drukarnia wyposażona w nowoczesny park maszynowy pozwoliła nam osiągnąć niezależność od zewnętrznych podwykonawców i większą elastyczność. Drukujemy na szerokiej palecie mediów: papierze billboardowym, pełnych winylach i siatkach winylowych.

Jako pierwsi wprowadziliśmy na polski rynek innowacyjną formę reklamy zewnętrznej z zastosowaniem technologii cyfrowej LED i mobilnych technik SMS i Bluetooth umożliwiających komunikację z grupą docelową.  Oferta ta doskonale wpisuje się w najnowsze trendy cyfryzacji outdooru i stanowi kierunek rozwoju rynku i firmy na najbliższe lata. Systematycznie poszerzając naszą ofertę w zakresie nośników reklamowych typu Interactive Digital Signage z początkiem roku 2009 staliśmy się oficjalnym dystrybutorem Friendlyway w Polsce (interaktywne kioski multimedialne), a w 2010 roku nawiązaliśmy współpracę z firmą NEC Display Solutions (monitory wielkoformatowe). 

Od początku swojej działalności w swojej ofercie mamy też tradycyjne nośniki. W oparciu o preferencje lokalizacyjne klienta tworzymy systemy klasycznych tablic billboardowych „na zamówienie” oraz systemy tablic nawigacyjnych ułatwiających klientom dojazd do siedziby firmy, centrum handlowego, miejsc sprzedaży itp. Usługa obejmuje pozyskanie lokalizacji pod tablice, uzyskanie wszelkich zgód administracyjnych, produkcję tablic, ich instalację oraz późniejszą eksploatację — druk i klejenie plakatów, serwis zdjęciowy, monitoring.

Na swoim koncie mamy też działania niestandardowe, takie jak sponsoring remontów elewacji zabytkowych budynków w zamian za możliwość eksponowania siatek reklamowych na rusztowaniach, budowę sieci niestandardowych nośników na terenie stacji narciarskich i miast zimowego wypoczynku południowej Polski, czy kompleksową obsługę loterii dla centrów handlowych. Zobacz realizacje.

Ideą firmy jest ciągły proces dostosowywania się do potrzeb Klientów poprzez wykonywanie produktów i usług optymalnie łączących wysoką jakość, krótki czas realizacji i konkurencyjną cenę.

O tym, że robimy to z sukcesem, świadczy długa lista zadowolonych klientów, którzy z nami współpracują. Nasi klienci to zarówno wielkie korporacje ogólnopolskie oraz domy mediowie, jak i indywidualni przedsiębiorcy oraz instytucje działające lokalnie.  Możemy pochwalić się współpracą z takimi firmami jak: Orange, T Mobile, LPP, Big Star, H&M, KappAhl, C&A, TK Maxx, Toyota, Lexus, Skoda, Mercedes, Chevrolet, TVN, Kompania Piwowarska, Grupa Żywiec, Galeria Kazimierz,  Carrefour, Decathlon, Go Sport, Intersport, M1, Ikea, Alma, Maspex, Samsung, HP, Levi’s, Newsweek, Wprost, Metro Group, Leroy Merlin, Castorama, LOT, Air Berlin, UIP, Cinema City,City Handlowy, BZ WBK, BNP Paribas, Alior Bank, Kredyt Bank;  m.in. takimi domami mediowymi jak Media Direction, OMD, Zenithoptimedia, MEC, Mindshare, Mediacom, CAM Media, Carat, Starcom, Metropolis, Media Concept, Universal McCann realizujące kampanie dla międzynarodowych i polskich korporacji. Wśród klientów firmy znajdują się także instytucje kultury, m.in.  Opera Krakowska, Filharmonia Krakowska, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Muzeum Narodowe w Krakowie, Teatr Łaźnia Nowa oraz organizatorzy takich imprez jak np. Cracovia Maraton. Nasi partnerzy.

W trakcie ponad 18 lat istnienia, firma City przekształcała się z lokalnej, mikro firmy w agencję reklamy zewnętrznej działającą na terenie całego kraju, o dobrze rozpoznawalnej marce.

W lutym 2009 roku firma City otrzymała nagrodę OOH Awards 2008, zdobywając wyróżnienie w kategorii Digital Signage – Instalacja roku za „Pierwszą w Polsce sieć wolnostojących nośników LED” oraz również w kategorii Digital Signage jako Firma Roku.

Ponieważ zespół City cały czas się rozrasta, w 2015 roku przeprowadziliśmy się do nowego, większego biura, zlokalizowanego przy ul. Jugowickiej 6A. W tym samym roku otrzymaliśmy też nagrodę na Targach Retail Show w Warszawie za naszego stand alone'a digital signage.